Az európai kampány a biztonságos karbantartásról rekordokat dönt azáltal, hogy az Európa-szerte működő fókuszponthálózatunkon kívül még több mint 50 vállalat és szervezet csatlakozott a hivatalos kampánypartnerekhez − mondta Christa Sedlatschek, az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség (EU-OSHA) igazgatója, a munkavédelmi hetet a szervezet bilbaói központjában megnyitó rendezvényen. Szavai szerint a kampánypartnerség többek között javítja a dolgozók elkötelezettségét a csatlakozott kampánypartnereknél. A kampány 2010 áprilisa óta mintegy 10 000 embert mozgatott meg Európa szerte. Az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Főfelügyelőség, valamint az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség Nemzeti Fókuszpontja múlt kedden rendezett országos munkavédelmi konferenciát a biztonságos karbantartás szerepéről Budapesten a munkavédelmi hét alkalmából. Az érdeklődők tájékoztatást kaphattak az OMMF karbantartással kapcsolatos célvizsgálata eredményei mellett egyebek között az Audi Hungária Kft., az Egis Gyógyszergyár, a Magyar Aszfalt Kft. és a Munkavédelmi Kft. által bemutatott vállalati helyes gyakorlatokról is.
