BUX 139013.22 -0,21 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miniszterelnök-jelölti vita: négyen párban?

2006. március 7. kedd, 07:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglepő javaslattal állt elő tegnap a Fidesz: az ellenzéki párt jelezte, azt szeretné, ha az április 5-i miniszterelnök-jelölti vitán a két kispárt, az SZDSZ és az MDF is képviseltetné magát. Gyurcsány Ferenc kormányfő közölte: nincs kifogása az ellen, hogy a Fidesz máig meg nem nevezett miniszterelnök-jelöltje mellett más kormányfőjelölt is részt vegyen a vitában. Dávid Ibolya, az MDF és Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke közölte: elmennek az április 5-i összecsapásra. Elemzők egyelőre értetlenül állnak a fideszes kezdeményezés előtt, hiszen így Orbán Viktor pártelnöknek - nagy valószínűséggel ő lesz az ellenzéki párt miniszterelnök-jelöltje - nemcsak Gyurcsány Ferenccel, hanem a köztudottan jó debattőr Kuncze Gáborral és Dávid Ibolyával is meg kell vívnia. A Fidesz azt ugyanakkor elutasítja, hogy az MDF és az SZDSZ politikusai is részt vegyenek a párt kezdeményezte Magyarország 2006 vitasorozaton. Mint ismert, az ellenzéki erő egy-egy szakpolitikusát ütköztetné meg egy-egy szakminiszterrel. Csakhogy eddig Kóka János gazdasági miniszteren kívül a kormány részéről senki nem állt kötélnek. Ezt Deutsch-Für Tamás, a Fidesz frakcióvezető-helyettese megfutamodásnak nevezte, míg a szocialisták továbbra is amellett érvelnek: értelmetlen addig vitázni, míg a Fidesz nem ismerteti választási programját. (Nszab. 1., 2. old., NSZ 10. old., MH 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet