Ha ismét én alakíthatok kormányt, egy központi ellátórendszerbe vonjuk össze a kormányzati kiszolgálóegységeket, és az átszervezések nyomán 12 minisztérium alakul ki - jelentette ki Gyurcsány Ferenc a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) rendezvényén. (Jelenleg 14 minisztérium van, plusz a Miniszterelnöki Hivatal.)
A miniszterelnök bírálta a gyáriparosok választások előtt kiadott programját, melyben szerinte téves adatok szerepelnek. Ezek között a kormányfő megemlítette, hogy a magyar gazdasági növekedés nem alatta maradt, hanem meghaladja a világgazdasági átlagot, miközben az állam az adócentralizáció terén kisebb terhet ró az adóalanyokra, mint az uniós átlag.
Gyurcsány szerint a központi igazgatásban nincs lehetőség jelentős létszámleépítésre, az államigazgatási hatékonyságot szerkezeti reformokkal és hivatalok összevonásával lehet javítani. Konkrétumként arról beszélt, hogy a minisztériumoknál csak a "front office" feladatok maradnak, míg az olyan "back office" feladatokat, mint az informatika, vagy a személyi ügyek összevontan kezelnék.
