BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: kevesebb minisztérium, nagy elbocsátások nélkül

A miniszterelnök 12 minisztériumot ígért úgy, hogy hozzátette: a központi igazgatásban nincs lehetőség jelentős létszámleépítésre.

2006. március 6. hétfő, 14:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha ismét én alakíthatok kormányt, egy központi ellátórendszerbe vonjuk össze a kormányzati kiszolgálóegységeket, és az átszervezések nyomán 12 minisztérium alakul ki - jelentette ki Gyurcsány Ferenc a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) rendezvényén. (Jelenleg 14 minisztérium van, plusz a Miniszterelnöki Hivatal.)

A miniszterelnök bírálta a gyáriparosok választások előtt kiadott programját, melyben szerinte téves adatok szerepelnek. Ezek között a kormányfő megemlítette, hogy a magyar gazdasági növekedés nem alatta maradt, hanem meghaladja a világgazdasági átlagot, miközben az állam az adócentralizáció terén kisebb terhet ró az adóalanyokra, mint az uniós átlag.

Gyurcsány szerint a központi igazgatásban nincs lehetőség jelentős létszámleépítésre, az államigazgatási hatékonyságot szerkezeti reformokkal és hivatalok összevonásával lehet javítani. Konkrétumként arról beszélt, hogy a minisztériumoknál csak a "front office" feladatok maradnak, míg az olyan "back office" feladatokat, mint az informatika, vagy a személyi ügyek összevontan kezelnék.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet