BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ittas vezetőkre és a motorosokra koncentrálnak

A kabinet továbbra is biztosítja a rendőrség Közbiztonsági háló elnevezésű programjához a pluszforrásokat - mondta Bajnai Gordon kormányfő szerdán azt követően, hogy a programban részt vevő tíz, a bűnözés szempontjából legveszélyeztetettebb megye rendőrfőkapitányaival egyeztetett Budapesten.

2010. március 28. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bajnai Gordon szerint a közbiztonsági háló feszes, hatékonyan látja el feladatát, minden korábbinál jobban védi azokat, akik rászorulnak és minden korábbinál távolabb tartja azokat, akiket kell. A hálón fennakadnak a bűnözők és a háló óvja a törvénytisztelő polgárokat az ország legveszélyeztetettebb területein - fogalmazott a miniszterelnök a Parlamentben, miután találkozott rendőri vezetőkkel. A kistelepülések lakossága, az önkormányzatok, valamint a társadalmi és civil szervezetek is örömmel fogadták, támogatásukról biztosították és kedvező véleménnyel illették a Közbiztonsági háló programsorozat folytatását, a rendőrök polgárőrökkel és településőrökkel végrehajtott közös szolgálatellátását, ami tovább erősíti a lakosság szubjektív biztonságérzetét - állítják a rendőrök.

Az ellenőrzések eredményeit folyamatosan elemzik és értékelik a rendőrség szakértői, de az első eredmények láttán az akciók folytatását ígérik a rendőrök. Újabb feladatként jelentkezik a jó idő beálltával megnövekedett motorkerékpáros forgalom ellenőrzése, az ilyen jellegű balesetek megelőzése. A Közbiztonsági háló program keretében az elmúlt héten a rendőri szervek illetékességi területükön összesen 6713 fővel, 45 ezer órában teljesítettek szolgálatot.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet