A rendvédelmi szakszervezetek demonstrációs bizottsága és a kormány képviselői február elején állapodtak meg arról, hogy a kormány megemeli 42 ezer rendőrségi dolgozó béren kívüli juttatásának összegét. A bizottság részéről a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete, a Független Rendőr Szakszervezet és a Rendészeti és Közigazgatási Dolgozók Szakszervezete írta alá a megállapodást. Ígéretet kaptak arra is, hogy újra napirendre kerül a szolgálati viszonyt szabályozó törvény módosítása. A megállapodás szerint a rendőrség, a Rendőrtiszti Főiskola, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata, a Nemzetközi Oktatási és Polgári Válságkezelési Központ és a Bűnügyi Szakértői Kutató Intézet valamennyi munkavállalója bruttó 251 225 forintnyi cafeteria-juttatásban részesül.
Ez a hivatásos állomány esetében az eredetileg megajánlott 115 950 forintról emelkedett bruttó 251 225 forintra. A most kialkudott összeg a szakszervezetek közleménye szerint nem érinti a dolgozóknak már kiadott béren kívüli juttatásait - a hivatásos állomány esetében például a ruhapénzt sem -, hiszen azt a törvény biztosítja. Ezen túlmenően arról is megállapodtak a felek, hogy a kormány a hivatásos állomány esetében a köztisztviselői illetményalap háromszorosáról, a közalkalmazottak és köztisztviselők esetében pedig ötszöröséről egységesen az illetményalap 6,5-szeresére emeli a juttatások összegét. Az IRM azt is vállalta, hogy a szolgálati idő 1,2-szeres szorzóval való számítására jogosító beosztásokat május 15-ig - az érdek-képviseleti szervekkel egyeztetve - kormányrendeletben ismét meghatározza. Ugyancsak május 15-i határidőre szól az a vállalás, hogy megteremti a dobogókői és a balatonlellei volt BM-üdülők ORFK kezelésébe adásának jogi feltételeit.
