Az MBVMSZ és a Vagyonvédelmi Szakszervezetek Szövetsége megalakította a munkaügyi minisztérium kebelében működő Személybiztonsági Alágazati Párbeszéd Bizottságot. Elnöke a munkavállalókat képviselő Szabó Sándor lett, míg a társelnök Bökönyi István nyugalmazott büntetés-végrehajtási altábornagy. A személybiztonsági alágazatba tartozik többek között a páncélautós szolgáltatás, a testőrök biztosítása, a biztonsági szolgálatok működése. Az alapító okiratban a két szervezet képviselői megerősítették, hogy a bizottság fejleszti a munkaadói és munkavállalói szervezetek együttműködését. Munkája során kiemelt feladatként kezeli a magánbiztonsági ágazat társadalmi elismertségének növelését. A bizottság feladata lesz az ágazatot érintő jogszabályok véleményezése, az oktatási-képzési rendszerek egységesítése, közelítése az uniós gyakorlathoz. A januárban aláírt megállapodás szerint a bizottság nyitott más, a szakmában tevékenykedő munkaadói és munkavállalói szervezetek számára is. Az alágazati bizottság február 25-én tartja első ülését.
