BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törökország már készül a munkavédelmi világkongresszusra

2010. január 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tizenkilencedik alkalommal megrendezendő Munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi világkongresszust a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO), az International Social Security Association (ISSA) a török kormánnyal együttműködve tartja 2011-ben Isztambulban. Törökország egyébként már évek óta részt vesz az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség kampányaiban is. A kongresszusra munkavédelmi szakértők, kormánytisztviselők, munkaadók, szakszervezetek és civil szervezetek képviselőinek ezreit várják 2011 szeptember 11-15 között. A háromévente megrendezett kongresszus a világ legnagyobb ilyen jellegű eseménye, amely globális méretekben népszerűsíti a munkahelyi biztonság és egészségvédelem témáit, és hozzájárul a munkahelyi balesetek és a foglalkozási megbetegedések megelőzéséhez. Az első ilyen rendezvényt Rómában tartották 1955-ben, a legutóbbit pedig Szöulban rendezték meg, és a kongresszus négy napja alatt a világ 121 országából mintegy 4500 résztvevő látogatta meg.
A programra való felkészülés már az idén megkezdődik, a társszervező török munkaügyi minisztérium várja a szakértők és leendő előadók jelentkezését - mondta Ömer Dincer török munkaügyi és szociális miniszter. Minden bizonnyal az egyik legfontosabb témakör lesz a gazdasági válság hatása a munkahelyi biztonságra és egészségvédelemre. Emellett a program része lesz az ISSA Nemzetközi Megelőzési Bizottsága által szervezett Nemzetközi Film és Multimédia Fesztivál is. A kongresszus résztvevői áttekintést kaphatnak a munkahelyi egészség és biztonság témakörében készült filmekről és multimédiás termékekről, amelyek közül a legjobbakat természetesen egy szakértői zsűri döntése alapján díjazni is fogják.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet