BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar vezetője lesz az Európai Rendőr-akadémiának

2010. január 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Februártól Bánfi Ferenc nyugalmazott rendőr vezérőrnagy vezeti az Európai Rendőr-akadémiát (CEPOL), az Európai Unió rendőri vezetők képzésével foglalkozó, egyesült királysági központtal működő ügynökségét. Erről még tavaly decemberben döntött a szervezet vezetése - adta hírül az Országos Rendőr-főkapitányság. Bánfi Ferenc rendőrtiszti főiskolai, illetve jogi végzettséggel rendelkezik. Pályája során több nemzetközi szervezetben kapott vezető szerepet. Többek között az 1999-ben, az országhatárokon átnyúló bűnözés megelőzésében és leküzdésében való együttműködés érdekében alapított bukaresti SECI (Délkelet-európai Együttműködési Kezdeményezés)-központ igazgatóhelyettese, igazgatója, később a SECI legfelsőbb döntéshozó testülete, a közös együttműködési bizottság elnöke volt, majd az EUBAM (Európai Unió Határtámogató Missziója Moldovában és Ukrajnában) legelső vezetőjévé nevezték ki.

A CEPOL főbb célkitűzései közé tartozik többek között a bűnözés elleni harc során megvalósuló határon átnyúló rendőri együttműködés és a közrendvédelem támogatása, a különböző rendészeti szakterületek fejlesztése, kutatási területeik ösztönzése. A CEPOL évente általában 80-100 különböző szemináriumot, illetve konferenciát szervez. A magyar rendőrség munkatársai az elmúlt két évben hozzávetőleg 40-40 alkalommal vettek részt a CEPOL különböző rendezvényein. Magyarországon az IRM Nemzetközi Oktatási Központja koordinálja ezeket az oktatásokat.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet