"Megbocsáthatatlan hibáért" tavaly decemberben egy francia bíróság elítélte a Renault-t az autógyár egyik mérnökének öngyilkossága ügyében. Az elhunyt családja azzal vádolta a céget, hogy nem tartotta be a munkabiztonsági előírásokat, s a munkahelyi stressz vezetett a végzetes tetthez - írta az MTI-Eco. A 39 éves fejlesztőmérnök 2006. október 20-án a Renault Guyancourt-ban található technikai fejlesztőközpontjának ötödik emeletéről ugrott ki az ablakon, és szörnyethalt. A francia autóiparban ez volt az első munkahelyi öngyilkosság, amelyet a Renault-nál további három eset követett. A Peugeot-Citroënnél (PSA) pedig hatan vetettek véget életüknek 2006-2007-ben. Az öngyilkossági hullámból csak az első esetet ismerte el munkahelyi balesetként a francia társadalombiztosítás. Az elhunyt özvegye és testvérei a családnak járó juttatás növelését és 1 eurós szimbolikus kártérítés megítélését kérte a bíróságtól, amit az meg is tett. A Renault jogi képviselője jelezte, hogy az autógyár tudomásul vette az ítéletet.
