Folytatódik a kamarai tisztújítás. Pénteken például a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara küldöttgyűlésén ismét Németh Ferencet választották elnökké, mintegy 93 százalékos támogatottsággal. Az élőerős alelnök Bittó Ferenc lett, biztonságtechnikai alelnökké Szombathy Lajost választották, Herczeg Annát és Prépost Tibort pedig újabb öt évre megerősítették magánnyomozói, illetve gazdasági alelnöki tisztségükben. Ugyan a választások tisztasága ellen tiltakozó szakszervezet 11 megyében megtámadta a helyi voksolások eredményét, Németh Ferenc szerint ez nem befolyásolja a választások, illetve a tisztújítások eredményét. Nem várható a választás megismétlése. Tudomása szerint eddig egy megyében, Jász-Nagykun-Szolnokban már el is utasította a keresetet a bíróság, több helyütt pedig hiánypótlást kértek a beadványok szerkesztőitől. A kötelező kamarai tagság szükségességéről szóló vitával kapcsolatban pedig megemlítette a közelmúltban hozott cseh és szlovák jogszabályokat, amelyek lényegében a nemzeti nyelven letett vizsgához kötik az adott országban a vagyonőri munkavállalást.
Az újraválasztott elnök véleménye szerint az elmúlt évek bebizonyították, a magánbiztonsági ágazat tevékenysége szerves része a közbiztonság garantálásának, ezért tovább kell építeni a rendőrséggel kialakított együttműködést, támogatni kell azt a környezetet, amelyben megszülethet az új magánbiztonsági törvény, és tovább kell építeni a társadalommal megkezdett párbeszédet. Németh szerint ebben a parlamenti ciklusban már nem lesz új magánbiztonsági jogszabály, azonban a kamara által létrehozott jogalkotókból, jogászokból, ágazati szereplőkből és rendőrökből álló kerekasztal tavaszra elkészítheti egy új törvény normaszövégét és lefolytathatja a társadalmi vitát is. Véleménye szerint az új kormánynak - bárki alakítja is - szándékában áll majd a közbiztonság erősítése érdekében mielőbb törvényi szinten rendezni az ágazat helyzetét.
