November 7-én rendezték meg hagyományteremtő céllal az első magyar ipari alpintechnikai versenyt és találkozót. A rendezvény szervezői szerettek volna szakmai fórumot biztosítani azoknak a szervezeteknek, oktatóknak, munkáltatóknak és munkavállalóknak, akik az ipari alpintechnikát alkalmazzák mindennapjaik során. A fő szervezők, a Magyar Ipari Alpintechnikát Oktatók Egyesülete és az OMMF a versennyel elsősorban a biztonságos munkavégzés technikai bemutatására koncentráltak. Ezért nemcsak a nevezési feltételek, hanem a versenyszabályok is szigorúak voltak. A verseny három feladatból állt: egy kötélpályából, társmentésből és egy 100 kilogrammos teher felhúzásából. A feladatokat időre kellett végrehajtani, az esetleges hibákért a versenyző plusz másodperceket kapott. Ez a verseny valójában gyakorlás, melyen a munkavállaló olyan nem mindennapi feladatokkal, megoldásokkal találkozik, amelyek elsajátításával, alkalmazásával adott esetben a munkatársa életét mentheti meg, emellett a bonyolultabb kötéltechnikai problémák stresszhelyzetben való megoldása később a munkavégzés biztonságát növelheti.
