BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra kezdődhet a csillagháborús versengés?

2009. augusztus 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Oroszország új légvédelmi rendszert fejleszt ki, mivel arra számít, hogy az Egyesült Államok 2030-ra várhatóan képes lesz Oroszország bármely pontjára összehangolt, célzott csapást mérni az űrből. Más országok fegyverfejlesztései azt mutatják, hogy 2030-ra radikális változások állnak be a világűr hadszíntérként való felhasználásában - mondta Alekszandr Zelin tábornok, az orosz légvédelem főparancsnoka. A tábornok szerint a légierő felkészül azon veszélyekre, amelyek az amerikai globális csapásmérő parancsnokság megalakításából adódhatnak. A tervek és a retorika a nyolcvanas éveket idézik, amikor Ronald Reagan amerikai elnök csillagháborús terve a Szovjetuniót védelmi képességeinek fokozására sarkallta. Ez az afganisztáni háborúval együtt hozzájárult előbb az orosz gazdaság, majd a társadalom szétzilálásához és végül az ország összeomlásához.
Az elképzelések szerint az orosz légvédelem várhatóan 2020-ra olyan lég- és űrvédelmi rendszert fejleszt ki, amely képes lesz bármilyen agresszió visszaverésére. Ehhez a légierő harci állományához sorolják az űrerőket, a lég- és űrvédelem operatív-hadászati parancsnokságát, a nagy hatótávolságú légierőt és a légi teherszállító gépeket, továbbá a légierő és a légvédelem parancsnokságát. A rendszer részét alkotja majd a kifejlesztés alatt álló, új generációs Sz-500 típusú föld-levegő rakétarendszer, amely bármely ballisztikus rakéta és hiperszonikus - a hangsebesség akár hétszeresével repülő - eszköz megsemmisítésére képes. A rendszert az Almaz Antej fejleszti ki, ugyanaz a hadiipari komplexum, amely a légvédelmi fegyverek jelentős részét, köztük a Moszkva körül már hadrendbe állított Sz-400-as (NATO-kódnéven Triumph) rakétákat kifejlesztette és gyártja.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet