Az Eger Város Közbiztonsági és Bűnmegelőzési Koordinációs Testülete által elindított, a városi biztonság javítását célzó projekt első négy eleme február első hetében zárult. A program kidolgozásába és megvalósításába a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara is bekapcsolódott, amely szervezet jóvoltából február 5-én átadták a város új vagyonvédelmi centrumát. Tóth János, a kamara Heves megyei elnöke az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, valamint a városi önkormányzat pályázatának legfőbb célját az egriek szubjektív biztonságérzetének javításban látta, amelyre - véleménye szerint - hatékony válasz a több szervezet együttműködésével megvalósult projekt.
