Német Ferenc, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara országos elnöke is részt vett a gazdasági világválság hazai következményeit és a megoldásukat tárgyaló rendkívüli parlamenti ülésen. A Szakmai Kamarák Szövetségének soros elnöki státusát betöltve, az SZVMSZK tagjain kívül több mint félmillió, egyéb munkakörben dolgozót is képviselt az elnök. Véleménye szerint előrelépés, hogy a politika látókörébe kerültek a szakmai szervezetek, amelyek álláspontja be kell hogy épüljön a válságra adandó politikai és gazdasági válaszokba. Amennyiben ez a feltétel teljesül, biztosra vehető, hogy hazánk sikeresen tud megfelelni a huszonegyedik század első nagy kihívásának, ellenkező esetben még több nehézséggel kell számolniuk mind a munkavállalóknak, mind a gazdasági élet egyéb szereplőinek.
