A rendezvényen részt vettek a kamara képviselői, a megyei rendőrkapitányság munkatársai, a főkapitányság igazgatásrendészeti, illetve közrendvédelmi osztályának vezetői is. Kajatin Csaba alezredes, főreferens értékelte az elmúlt évet, kiemelve a tervezett jogszabályváltozások közös értékelését, valamint szorgalmazta, hogy - a korábbi évek gyakorlatának megfelelően - induljanak újra a kamara munkatársaival folytatott közös ellenőrzések, amelyek alkalmával a magánbiztonság területén tevékenykedőket vizsgálják. Varjú Miklós, az SZVMSZK Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének elnöke szükségesnek tartotta - a tisztességes vállalkozások érdekében - a rendőrséggel való közös ellenőrzéseket, és egyben kérte a rendőrség vezetőit, támogassák őket abban, hogy továbbra is kötelező maradjon a kamarai tagság, amelynek eltörlése esetén még átláthatatlanabb lenne a vagyonvédelemben dolgozók tevékenysége. Ez nem szolgálná sem a szakma, sem a megbízók érdekét.
