Az elmúlt hetekben a pénzintézetek elleni megszaporodott támadásokkal összefüggésben - Bencze József országos rendőrfőkapitány meghívására - egyeztettek a bankbiztonság területén tevékenykedő vállalkozások, a pénzintézetek, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara, a PSZÁF és a rendőrség illetékesei. A résztvevők álláspontja az volt, hogy operatívabbá kell tenni a magánbiztonsági vállalkozások és a rendőrség munkáját, illetve a jogszabályi kereteket is meg kell teremteni ahhoz, hogy használni lehessen az amúgy is rendelkezésre álló technikai eszközöket, amelyek bevetése nagyban segítheti mind a rendőrség munkáját, mind a megelőzést. A hivatásos rendvédelmi és a magánbiztonsági szervezetek együttműködése hozzájárulhat ahhoz, hogy csökkenjen a bankok és egyéb pénzintézetek ellen elkövetett bűncselekmények száma.
