Kölcsönös összefogást kezdeményezett a munkaadókkal és a munkavállalókkal a munkahelyi biztonság megteremtésére az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF), egyeztetve azt a Szociális és Munkaügyi Minisztériummal. A "Partnerség a foglalkoztatás biztonságáért" program célja a munkaerőpiac szereplői közötti bizalom és kölcsönös tisztelet javítása, a jogsértések és balesetek megelőzése, a munkavállalók védelme. A megállapodáshoz azon szervezetek csatlakozhatnak, amelyek ellen nincs folyamatban lévő eljárás, valamint a nyilatkozattételt megelőző egy éven belül meghozott jogerős, munkaügyi bírságot kiszabó határozat, illetve a munkavédelmi eljárásban azonnali végrehajtást előíró közigazgatási vagy bíróság határozat. A partnerség résztvevői elzárkóznak a feketefoglalkoztatás minden formájától, érvényre juttatják a munkavállalókat megillető alapvető jogokat, gondoskodnak a szakszervezeti jogok érvényesüléséről, teljesítik az alapvető munkavédelmi előírásokat. A programhoz csatlakozott szervezetek listáját az OMMF a honlapján teszi közzé.
