Idén február 10-én immár 12. alkalommal rendezik meg az újkori Budapesti Operabált. Mintegy ezer vendéget várnak a szervezők a főváros egyik legelőkelőbb báli rendezvényére. Az est vendégzenekara a Rajkó Zenekar lesz, de a szokásoknak megfelelően az Operaház Nagyzenekara is gondoskodik a megfelelő muzsikáról. Ebben az évben a nyitótáncot Csajkovszkij Diótörőjének Rózsakeringőjére járják el az első bálozók, akiket a vendégekkel együtt éjfél után a Bergendy Szalonzenekar és az Ungár Tánczenekar is szórakoztat. A gasztronómiai élvezetekről a Gundel étterem, az italokról a Zwack Ház gondoskodik. Az esemény fővédnöke Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, de már számos hazai és külföldi politikai, gazdasági és közéleti szereplő is jelezte részvételét.
A Budapesti Operabál történetében mindig is kiemelt szerepet játszott a jótékonyság, ebben az évben a Heim Pál Gyermekkórház számára ajánlottak fel a szervezők legalább másfél millió forintot. Az összeg még azért nem végleges, mert nem csak a 72 ezer és 288 ezer forint közötti belépő- és a tombolajegyek bevételéből kerül majd ki. Árverésre kerül ugyanis a nemrég elhunyt Gregor József operaénekes 2005-ös operabáli fellépése alkalmából Dárdai Péter által készített festményét, amelyen a művész Falstaff szerepében látható. Az internetes licitre az Operabál honlapján (www.operabal.com) van lehetőség február 10-éig.
