Beigazolódtak a kemény küzdelemre vonatkozó várakozások a múlt pénteken délelőtt rajtolt idei Kékszalag nemzetközi távolsági vitorlásversenyen: a tavasszal vásárolt, Király Zsolt irányította Raffica nevű nagylibera az utolsó pillanatig kiélezett küzdelmet vívott a címvédő kormányos Litkey Farkas vezette, csak erre a versenyre Magyarországra hozott Clan des Team csapatával. A verseny – amelynek nagy részében a Raffica volt elöl – végül Litkeyék győzelmét hozta, ezzel a kormányos immár hatodszor emelhette magasba a díjkiosztón a Balaton legértékesebb vitorlástrófeáját.
Idén is rekordot döntött a résztvevők száma, ezúttal 455 hajó nevezését regisztrálták – lévén páros esztendő, nyílt volt a verseny, azaz nemcsak a hagyományos építésű hajók indulhattak. Az idei minden idők egyik legkiélezettebb versenye volt, amelyen eddig példa nélkül álló módon, egyszerre négy nagy sebességű libera küzdött a győzelemért: a Brokernet–Winterthur (Clan des Team), a Brokernet–Winterthur Uno (Gardazzura), a Raffica és a Diego. A tókerülő versenyen alapvetően gyenge szél volt, így a nem egészen 10 óra 40 perces – a mezőnyben most is ott lévő Nemere II. által felállított – rekordidő megdöntése szóba sem jöhetett. Feltehetően mindenkit kárpótolt azonban a két esélyes hajó már-már páros versenyre emlékeztető látványos küzdelme. Kevés kivételtől eltekintve végig egymás „nyakán lógtak”, és a befutóban a Clan Des Team végül nem egészen 19 perccel bizonyult gyorsabbnak riválisánál. A legszorosabb befutót a Diego és az Arcadom produkálta a 4. és 5. helyen, közöttük mindössze 19 másodperc volt a különbség. Az utolsó még értékelhető egység szombaton délután negyed hatkor ért célba. (Összesen 414 befutó hajót jegyeztek fel a célban.) A nyolcadik helyen végzett az egyetlen külföldi induló, egy angol kísérleti hajó, amellyel készítőik tesztszempontok alapján járják a nagy európai versenyeket.
