A magyarországi vitorlásszezon méltán legfontosabb versenyét, a 470-es hajóosztály nyílt, férfi és női Európa-bajnokságát a végjátékban a francia egységek uralták. A pozícióját tekintve talán a legstabilabb olimpiai osztály világbajnokságnak is beillő kontinensviadalán a dobogó mindhárom fokára francia versenyzők állhattak. A győzelmet a Bonnaud fivérek szerezték meg. A hagyományosan a világ talán legerősebb mezőnyét felvonultató regattán 112 férfi és 52 női egység állt rajthoz – közöttük 12, illetve 2 magyar hajó –, összesen 34 nemzetet képviselve. A verseny idején a Balaton „nyaraló” arcát mutatta, ami nem volt kifejezetten kedvező a mezőnynek, szél ugyanis igencsak mérsékelten fújt. Hét nap alatt hat futamot tudtak rendezni, ami kétségkívül elég kényelmes, de a mezőny ezt nagyon nem kedveli. A magyarok az előzetes várakozások szerint reálisan a mezőny első felébe, jobb esetben harmadába érhettek oda a végelszámolásnál. A Sallai Gábor és Olosz Dávid alkotta kettős – amely a világranglista 60. helyezettje – a 33. helyen végezve bőven „hozta” az elvárást, sőt igazi bravúrként futamot is nyert a korábbi Európa- és világbajnokokkal teletűzdelt mezőnyben. Ez azért is komoly eredmény, mert a nemzetközi (él)mezőnyben szereplő egységek 150 ezer eurónál is nagyobb költségvetéssel gazdálkodnak.
