BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét indul a Budapest Classic Grand Prix

2006. június 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mercedes-Benz Classics Magyarország Egyesület idén másodszor rendezi meg a Budapest Classic Grand Prix-t, a veterán autók márkafüggetlen túraversenyét. A versenyben részt vevő több mint száz oldtimer június 24-én délelőtt tízkor rajtol a Közlekedési Múzeum elől, a Városligetből. Az autók délben a budai Várban, a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézete előtt egy rövid szünetet tartanak, majd a túraversenyt teljesítő autócsodák – rövid időre elhagyva Budapestet is – várhatóan 16 óra körül ismét visszatérnek az elindulás helyére, a Városligetbe. A Budapest Classic Grand Prix során a veterán autók a főváros több nevezetességének helyszínére – Felvonulási tér, Operaház, Gellérthegy, Citadella sétány vagy a Westend teteje – is ellátogatnak, ahol időmérő állomások és ügyességi próbák végrehajtása vár a versenyzőkre.
Az átlagtartó versenyen (amelynek során adott idő alatt adott távolságot kell a résztvevőknek teljesíteniük) részt vevő oldtimerek között igazi ritkaságok tűnnek majd fel, hiszen feltétel, hogy az induló autónak 1976. december 31. előtt kellett készülnie, vagy rendelkeznie kell a gyártó által adott „classic” besorolással. A Szent Iván-éji Múzeumok éjszakájának keretében oldtimer-felvonulás zárja a napot, amelyen mintegy háromszáz autó és motorkerékpár vesz majd részt az előzetes jelentkezések alapján.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet