Második évadját kezdi meg a Nemzeti Filharmonikus Zenekar (NFZ) szeptemberben a Művészetek Palotájában, ahova tavaly januárban költözött be. A 2006–2007-es szezonban két nagyzenekari bérletet hirdetnek az immár Bartók Béla nevét viselő Nemzeti Hangversenyterembe: a Ferencsik-bérlet hat, a Klemperer-bérlet hét hangversenyből áll. Az előbbi egy spanyol tematikájú esttel indul: a Kocsis Zoltán vezényelte koncerten közreműködik korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az 1991-es budapesti nemzetközi Liszt Ferenc zongoraverseny győztese, a fehéroroszországi születésű Leonyid Kuzmin. Áprilisban egy másik világhírű muzsikus, a szibériai Vadim Repin lép fel az NFZ-vel, Brahms hegedűversenyének szólistájaként. Januárban ismét együtt látható és hallható Kocsis Zoltán és Ránki Dezső, aki Bartók I. zongoraversenyét szólaltatja meg az NFZ-vel. A Klemperer-bérlet Mahler III. szimfóniájával kezdődik, amelyet egy nagyszerű francia vendég karmester, Jean-Claude Casadesus dirigál. Áprilisban első ízben vezényli az NFZ-t és az énekkart Schiff András, és rögtön a zeneirodalom egyik örökbecsű, nagyszabású művében, Bach Máté-passiójában. A bérlet júniusi záró hangversenyének különlegessége Eötvös Péter brácsaversenyének előadása lesz, amelynek szólistája a hangszer egyik legkitűnőbb művészének tartott Kim Kashkashian, aki először 2002 tavaszán, Bartók brácsaversenyében játszott az NFZ-vel.
