BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alakul a Sziget-program

2006. március 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint ötezer szavazatot adtak le a tavalyi Sziget-lakók arra a kérdésre, melyik zenekar volt a kedvencük. A győztes a glasgow-i Franz Ferdinand lett, így nem csoda, hogy a szervezők idén is meghívták őket, amire a csapat igent mondott. Ennek köszönhetően élőben mutathatják majd be ősszel megjelent You Could Have It So Much Better című albumukat az augusztus 9-től 16-ig tartó fesztiválon az Óbudai-szigeten. Szintén fellép az oxfordi Radiohead, érkezik még a hardcore New York-i képviselője, a Sick Of It All és a Led Zeppelin énekese, Robert Plant a Strange Sensation formációval – olvasható a sziget.hu-n. Plant a világzenei színpadon lép majd fel, az együttes zenéjén elsősorban a mai blues hatása érződik. Szintén a világzenei színpad vendége lesz immár harmadik alkalommal Natacha Atlas. Az arab etnopopdíva tavasszal megjelenő, Mish Maoul című albumával érkezik. Tavalyi sikeres koncertje után visszatér a nápolyi Enzo Avitabile, a hordópüfölő zenekar, a kameruni Manu Dibango társaságában. A szaxofonos-énekes Avitabile ugyan több mint húsz éve jelentette meg az első lemezét, de ismertségét inkább a Tina Turnerrel, James Brownnal és az Afrika Bambaatával közös munkáinak köszönhette. A WAN2 színpad idei nagy durranása a német újhullámos Wir Sind Helden lehet.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet