Váratlan betegsége miatt Alain Delon nem tud eleget tenni a felkérésnek, így az idei Budapesti Operabál díszvendége Ornella Muti lesz. Delon maga kérte fel a művésznőt - aki több filmben partnere volt, és ma is jó barátja –, hogy képviselje őt a szombati Operabálon és nyissa meg helyette a rendezvényt. A szervezők szerint Ornella Muti örömmel tett eleget a felkérésnek, hiszen az első bált tíz évvel ezelőtt, 1996. február 17-én szintén ő nyitotta meg.
