A Budapesti Operabál története 1886-ig nyúlik vissza, amikor már a köz javára rendeztek összejöveteleket az arisztokrácia és a pénzvilág prominensei, mintául véve az uralkodói udvar hasonló alkalmait. Az Operaházban a századforduló idején szinte havonta tartottak Operabált, minden esetben jótékonysági céllal. Bécsi mintára először az első világháborút követően, 1934-ben szervezett újra bált a Budapesti Operabarátok Egyesülete, amelyen Lehár Ferenc vezényelt. A második világháborút követően ugyan számos rendezvénynek adott otthont az Opera épülete, de új tradíciót teremtve, 62 év után az 1996-os bál volt az első alkalom, amely ténylegesen Operabál volt.
Az idén már a tizenegyedik alkalommal rendezik meg a hagyományos báli szezon zárásaként, február 25-én a Budapesti Operabált. Az esemény sztárvendége Alain Delon lesz, de rajta kívül is számos külföldi és magyar híresség jelezte már részvételét. A műsort a szervezők az idén a korábbiaknál könnyedebbre, táncosabbra tervezték, így természetesen most is Lehár Arany és ezüst keringőjére nyitja meg a bált, de az estét versenytáncosok előadása is színesíti. A tavalyi siker után immár másodszor látja Budapest vendégül az osztrák keringőzenekart, a Johann Strauss Ensemble-t, míg éjfél után a Bergendi Szalonzenekar és az Ungár Tánczenekar gondoskodik a vendégek szórakoztatásáról. A vacsorán felszolgált menü a Gundel étteremből, míg az italok a Zwack Ház kínálatából származnak.
