Az SWR német közszolgálati tévé-rádió állomás toplistáját jelenleg vezető A nyugalom című Bartis Attila-regényből film készül, amelynek rendezője az „első filmes” Alföldi Róbert lesz, a forgatókönyvet Garaczi László írta – tudta meg a NAPI Online Bodzsár Istvántól, a tervezett film producerétől. A szereplőválogatás hétfőn kezdődik, ha minden a tervek szerint halad, akkor az augusztusi forgatás után a produkció 2007 második felében kerül a magyar mozikba. A szépirodalmi műből készülő játékfilm egyszerre próbálja az értelmiségieket és a szélesebb közönséget is bevinni a mozikba, így a producer – aki legutóbb az Állítsátok meg Terézanyut! című filmmel aratott közönségsikert – 100 ezer nézőre számít. A produkció tervezett költségvetése mintegy 200 millió forint, amelyből eddig 70 millió gyűlt össze. Harmincmillió a filmtörvény normatív (nézőszám alapján osztott) támogatásából származik, mivel a producer korábbi filmje, a Terézanyu jócskán meghaladta a százezres látogatottságot. További 40 milliót az Erste Bank ad, amely a filmes adókedvezmény-rendszernek köszönhetően lesz a pénzénél. Az előkészítő munkára a Nemzeti Kulturális Alapprogram filmes kollégiumától kapott hárommillió forintot a produkció, illetve egymilliót Garaczi László a forgatókönyvírásra. A producer a Magyar Mozgókép Közalapítvány 2006-os játékfilmpályázatán 120 millió forintot igényel majd a gyártásra. Bodzsár elmondta még, hogy az egyik országos kereskedelmi televízió is érdeklődik a film iránt: „Abban bízok, hogy végre egyszer egy kereskedelmi televízió is támogat egy olyan filmet, amely magyar irodalmi alapanyagból készül, ugyanakkor a nézőszám tekintetében is nagy sikerre számíthat.”
Bodzsár az Unió Film Kft. ügyvezetőjeként két évvel ezelőtt vásárolta meg a regény megfilmesítési jogát a Magvető Kiadótól kétmillió forintért.
