Szinte már hagyománnyá vált, hogy minden évben tájjellegű hetet rendez a Gundel étterem. Ilyenkor szakácsokat és főzőasszonyokat látnak vendégül, akik vidékük jellegzetes ételeit sütik-főzik, s a Gundel ezek közül a legjobbakat beilleszti a saját választékába. Először 2003-ban vendégszerepelt határon túli étterem, a Vajdaság egyik gyöngyszeme, a palicsi Kisvendéglő Budapesten. Idén a Danubius Hotels Rt. és a Gundel házassága adta az alkalmat arra, hogy a szállodalánc erdélyi tagja, a Hotel Sovata és két konyhafőnöke – Bodoni Judit és Jeremiás István – mutassa be a vidék specialitásait a Gundel Bagolyvár éttermében. (A Gundel gyűjti is a régi és új tájjellegű ételek receptjeit, azokat a honlapján közzé is teszi.) Az október 31-ig tartó gasztronómiai rendezvény az erdélyi konyhán belül Székelyföld ízeiből ad kóstolót az étterembe látogatóknak.
Az erdélyi konyha ízeinek, zamatainak egyedülálló varázsát az élteti, hogy soha nem szakadt el a természettől. A rét fűszernövényeivel gazdagított levesek, a pergetett mézzel készült tészták, az erdők gombáival ízesített készételek, az ezerízű mártások minden cseppje üzenet a földtől, a széltől, a fenyvesek illatától és a napsugártól. A világon sehol nem főznek úgy tárkonyos pityóka (burgonya)-levest, mint Erdélyben és a legfinomabb, legravaszabb kolozsvári káposztát is itt lelhetjük. A főfogások között különlegességnek számít a kukoricadarából készült puliszka, amelynek főzési, sütési mesterei igazából a román pásztorok, de ugyanígy a gyimesi csángók, akik teljes hétköznapi és ünnepi étrendet tudnak összeállítani belőle tejjel és különféle tejtermékkel.
