A városligeti Mezőgazdasági Múzeum – a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeummal közösen rendezett – legújabb kiállításán több mint 500 tárgy (bútorok, használati tárgyak, munkaeszközök, öltözékek és játékok) és fénykép mutatja be, hogyan éltek, mivel játszottak a magyarországi gyerekek a XIX. század második felétől egészen napjainkig. A kiállítás interaktív: a szentendrei skanzen Felső-Tisza-vidék tájegységének játékudvarában a gyerekek kézbe vehető másodpéldányokon kipróbálhatják a játékokat. A 2005. február 15-ig nyitva tartó kiállításhoz a Vajdahunyadvárban a téli ünnepkört felölelő programok is kapcsolódnak.
