Éjszakába nyúló programokkal várják a látogatókat a magyarországi múzeumok június 26-án este hat órától. Az immár harmadik Múzeumok Éjszakáján - a Szent Iván-éjhez legközelebb eső szombaton - azok is behozhatják lemaradásukat, akiknek máskor nincs idejük múzeumot látogatni. Egy belépővel - felnőtteknek 500, gyermekeknek 250 forintért - 29 budapesti kiállítóhelyet lehet megtekinteni. A helyszíneket múzeumi buszjárattal, sőt riksákon is meg lehet közelíteni. Ízelítő a programokból:
A Terror Háza demokrácia- kvízzel és a Fekete lista című dokumentumfilmmel készül. A Millenáris Parkban egyhetes szabadtéri EU-filmfesztivál zajlik, 26-án Steven Barkoff Nyafogók című alkotásának magyarországi bemutatója lesz a Fogadó padlásán. A „modernizmusok jegyében” zajlanak a Nemzeti Galériában az éjfélig tartó tárlatvezetések, a napot a Szobotka Imre-kiállításhoz kapcsolódóan irodalmi est, majd a Pege-kvartett muzsikája zárja. A Liszt Ferenc Emlékmúzeumban a Liszt és Berlioz időszakos kiállítás nézői éjfélkor rézfúvós és barokk toronyzenét hallgathatnak az Andrássy útra néző erkélyen. Puck találkozó lesz sztárvendégekkel a Bajor Gizi Színészmúzeumban, a Szentivánéji álom ihlette játékok, találkozások, rögtönzések után éjfélkor Alföldi Róbert Tűzugrást celebrál. Harsonás híradás, artisták, tűzokádók fogadják a látogatókat a Szépművészeti Múzeum főbejáratánál, akik a magyar és angol nyelvű tárlatvezetés után bekukkanthatnak a restaurátor műhelybe is, majd a műalkotások nőalakjai között szépségversenyt rendeznek. Az Iparművészeti Múzeum a 150 éves Zsolnay Vilmos előtt tiszteleg a Mostan színes tintákkal álmodom kiállítással, bemutatják Milos Forman Tűz van, babám! című filmjét is, az estet blueskoncert zárja a díszkivilágítású aulában. A Mezőgazdasági Múzeum programjait a Fekete földrész magyar vadászai időszaki kiállítás köré szervezték. Afrikai együttes zenéje mellett ételkóstoló is lesz, este a Bongo Man zenél. A Műcsarnokban Latin est várja a látogatókat a július 2-án nyíló, spanyol ötvenes éveket idéző és Picasso könyvillusztrációit bemutató kiállításainak előzeteseként. A Holocaust Múzeumban a zsidó temetők és zsinagógák újjászületéséről szóló dokumentumfilm után Polcz Alaine, Csepeli György és Donáth László beszélget a gyászról, hiányról, emlékezésről. A zsinagógában a halál és az újjászületés lesz a témája a verseknek, tárcáknak, sanzonoknak.
