Ezer színben pompázó, változatos vízi világban merülhetnek el, soha nem látott meseszerű élőlényekben, pazar tengeri flórában gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak az Egressy úti Suzuki Ház galériájába. Itt nyílt ugyanis immár hatodik egyéni tárlata Juhász István búvárfotósnak, Vízmélyi látnivalók címmel. Csak keveseknek adatik meg – vagy van elég bátorságuk hozzá –, hogy a tengerek élővilágát alámerülve szemléljék, s még kevesebbeknek, hogy azt művészi színvonalon képesek legyenek bámész, hétköznapi embertársaik elé tárni. Juhász István a még kevesebbek közé tartozik: „Ég bennem a vágy, hogy megmutassam, amit a víz alatt látok vagy látni vélek.” De a víz alatt készült makro-, illetve nagy látószögű képek nem csak a tengerek színes látnivalóit örökítik meg, hanem a búvártársakat munka közben, a szabadtüdős merülőket, vagy éppenséggel egy medencében úszó kislányt. Tulajdonképpen minden érdekli, ami vízben, víz alatt van és történik. A harmincas éveinek vége felé járó fotós „szabadidejében” (ő mondja így) egy kft. ügyvezetője és egy informatikai részvénytársaság kereskedelmi vezérigazgatója. Írni-olvasni és fotózni szinte egy időben tanult meg. Először 1999-ben Fijin merült, azóta többször járt az Adrián, a Vörös-tengeren, a Maldív-szigeteken, de merült a Hawaii-szigeteknél is. „Láttam roncsot Anglia partjainál, sikerült megismernem a Karib-tenger élővilágát. Volt szerencsém bálnacápát, ördögráját fényképezni, simogattam tengeri teheneket Floridában.” Kezdetben hagyományos víz alatti gépet használt, 2001-ben áttért a digitális fényképezésre, s felszerelésével víz alatt tudja cserélni az objektíveket, így nem marad le semmiről. Az utómunkálatokat már számítógépen végzi el. Számos fotópályázaton ért el sikereket, képeit, írásait ismerhetik a Submarine búvármagazin és a Fotó Art Magazin olvasói, felvételei megtalálhatók több magyar, horvát és egyiptomi búvárbázis gyűjteményében.
