BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Szalóky-band a Raiffeisen Jazz Klubban

2004. május 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Raiffeisen Jazz Klub következő, június 4-i koncertjén a fiatal nemzedéket képviselő Szalóky Classic Jazz Band lép fel az International Buda Stage színpadán, a vendégművész Szulák Andrea lesz. A hagyományos, klasszikus dzsesszt, a harmincas-negyvenes-ötvenes évek amerikai örökzöldjeit játszó zenekar a szvingkorszak remekműveit hasonló stílusú saját kompozíciókkal fűszerezi.
A fiatal dzsesszmuzsikus Szalóky Béla fő hangszere a harsona, de számos más fúvós hangszeren is játszik. Magyarországi és külföldi koncertek, fesztiválok, lemezfelvételek mellett szakmai elismertségét az is jelzi, hogy a Benkó Dixieland Band állandó vendégszólistája. Szalóky 1995-ben diplomázott a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola dzsessztanszékén, játszott dixielandegyüttesekben, a Hot Jazz Bandben, a Budapest Ragtime Bandben, lemezt készített például az amerikai harsonás fenoménnal, Carl Fontanával is.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet