A Raiffeisen Jazz Klub következő, június 4-i koncertjén a fiatal nemzedéket képviselő Szalóky Classic Jazz Band lép fel az International Buda Stage színpadán, a vendégművész Szulák Andrea lesz. A hagyományos, klasszikus dzsesszt, a harmincas-negyvenes-ötvenes évek amerikai örökzöldjeit játszó zenekar a szvingkorszak remekműveit hasonló stílusú saját kompozíciókkal fűszerezi.
A fiatal dzsesszmuzsikus Szalóky Béla fő hangszere a harsona, de számos más fúvós hangszeren is játszik. Magyarországi és külföldi koncertek, fesztiválok, lemezfelvételek mellett szakmai elismertségét az is jelzi, hogy a Benkó Dixieland Band állandó vendégszólistája. Szalóky 1995-ben diplomázott a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola dzsessztanszékén, játszott dixielandegyüttesekben, a Hot Jazz Bandben, a Budapest Ragtime Bandben, lemezt készített például az amerikai harsonás fenoménnal, Carl Fontanával is.
