Rendhagyó programot kínál mától vasárnapig a hagyományos Plein Art Kortárs Művészeti Fesztivál a budapesti Ráday utcában – amely az idén tavasszal „kultuccává” alakult –, óránként nyílnak a képzőművészeti tárlatok, összesen húsz kiállítást lehet majd megnézni. A rendezvény nem titkolt célja a kortárs képzőművészek népszerűsítése és a műélvezők körének bővítése.
Ezen a hétvégén az utca kávézóiban, éttermeiben és galériáiban az óránként megnyíló tárlatokat élő zenei aláfestések, perfomance-ok, a Bakáts téren koncertek, Fesztivál Híradó és irodalmi kerekasztalok kísérik.
A szervezők szerint a képzőművészet sikeres népszerűsítése csak ilyen látványos felvonultatással, figyelemfelkeltő, több műfajon átívelő rendezvénnyel valósítható meg. Az idén az összművészeti programkínálatban szerepel az utca felett nyíló szabadtéri zászlótárlat, csoportos szoborkiállítás az úttesten, művészeti folyóirati estek, valamint a Színház és Filmművészeti Egyetem vizsgafilmjeinek vetítése. Az idei fesztivál díszvendége Hollandia. A főszervező H. Szilágyi Márta belsőépítész, az Erlin Galéria ügyvezetője.
