BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európai bélyegünnep Veszprémben

2004. május 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mától május 10-ig várja a gyűjtőket és az érdeklődőket a Hunfila 2004 és a XIII. Temafila nemzetközi bélyegkiállítás, valamint a 77. Bélyegnapi Ünnepség a Veszprémi Egyetem aulájában. Az idei rendezvény Magyarország európai uniós csatlakozását ünnepli, valamint kapcsolódik az első magyar királyné tiszteletére rendezett Gizella Napok programsorozathoz. Ennek jegyében a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége meghívta a Magyarországgal együtt csatlakozó országok bélyeggyűjtőit is a kiállításra. A budapesti Bélyegmúzeum több millió tételből álló gyűjteményéből erre az alkalomra Út Európába címmel állított össze bemutatót. A kiállítási keretekbe kerülő bélyegek és filatéliai dokumentumok mintegy 6000 albumlapon tekinthetők meg. Látható még a Vatikán leveleit és bélyegeit bemutató postatörténeti anyag éppúgy, mint a magyar bélyeg előtti postatörténet 1752–1850 közötti emlékeit bemutató kiállítás. A feldolgozott témák között szerepel többek között a csehszlovák légiposta története, Árpád-házi Szent Erzsébet és az Europa-bélyegek.
A Magyar Posta Rt. alkalmi postahivatalt is működtet a helyszínen, amely a kiállítás minden napján más-más rajzos alkalmi bélyegzőt használ az ott feladott küldeményeken. Így megemlékezik a 77. Bélyegnapról, az EU-bővítésről, Balassi Bálint születésének és halálának évfordulójáról és a Bocskai-szabadságharcról is. Kiosztják az Év legszebb bélyege címet és a vándordíjat is, amit a közönség ítél oda a tervező grafikusművésznek és az előállító nyomdának. A látogatókat szakavatott tárlatvezetés is várja.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet