BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromnapos francia–magyar jazzfesztivál

2004. március 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma kezdődik és vasárnapig tart a Fonó Budai Zeneházban a második Francia–magyar Jazz Fesztivál. A rendezvény zenei csemegének ígérkezik, hiszen két eltérő zenei hagyománnyal rendelkező ország muzsikusai adnak találkozót. A koncertsorozatot Lantos Zoltán, az indiai zene virtuóz hegedűse nyitja Mirrorworld nevű formációjával, amit Gérard Marais kvintettje, majd Christophe Monniot szaxofonista és Spányi Emil zongorista közös produkciója követ. Szombaton Oláh Kálmán a trombitástehetséggel, Stéphane Belmondóval lép színpadra, utána Louis Sclavis modern zenei kalandozását, majd a Dél-alföldi Szaxofonegyüttes és a StraSax előadását hallhatja a közönség. A fesztivál zárónapján Gadó Gábor, Winand Gábor, Szakcsi-Lakatos Béla és a Compagnie mellett a francia jazz két világhírű alakja, Richard Galliano és Michel Portal lépnek fel.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet