A közelmúltban elhunyt Simó Sándor filmrendező tanítványainak első munkáiból mutat be összeállítást a tv2. A csatorna vasárnap éjszaka tűzi műsorára az első filmeket, a folytatásról később dönt a televízió vezetése. A sok magyar filmest szárnyra bocsátó rendező-tanár előtti tisztelgést jelzi, hogy a tv2 emiatt megváltoztatta műsorát. A televízió a Magyar Mozgókép Alapítvánnyal kötött együttműködési megállapodás keretében egyébként idén több mint 400 millió forinttal támogatja magyar filmek létrejöttét.
(NAPI)
