A takarékszövetkezeti szektorban az idén mintha valami történt volna. A 2004. első félévi hitelállomány bővülése ugyanis - derül ki a legfrissebb felügyeleti jelentésből - több mint kétharmad részben a második negyedévnek köszönhető. Ráadásul míg tavaly a lakossági hitelek állománynövekedése tette ki a teljes növekmény 57 százalékát, az idén ez a szint egyharmad alá csökkent. Továbbra is gondot okozhat a betétállomány növekedése. A hagyományosan a lakossági filléreket összegyűjtő szövetkezeti hitelintézetek ugyanis nem tudnak jeleskedni ezen a téren (ez lehet a magyarázata a szaporodó betéti akcióknak). A hitel/betét arány a szektorban így romlott - az év végi 49,2 százalékról a 2004. június végére 55,3 százalékra nőtt -, bár ez a mutató még mindig sokkal jobb a kereskedelmi bankok hasonló adatánál.
