BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzmorzsák

2004. szeptember 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Díjváltozás a Citibanknál
A Citibank módosított díjstruktúráján. A havi számlavezetési díjat szeptember 1-jétől a Comfort és a Control elnevezésű díjcsomagnál is csökkentették (az elsőnél az eddigi 2500 forintról havi 600 forintra, a másiknál a havi 800-ról 300 forintra), cserében viszont megjelent néhány új jutaléktétel. A készpénzfelvételért ezentúl 250 vagy 350 forintot kell fizetni – a 1,5 millió forintos egyenleg fölöttieket továbbra is megilletik a kedvezmények –, október 15-étől pedig az Euronet-automatáknál az egyenleglekérés egységesen 50 forintba kerül majd. Ugyanekkortól az elveszett bankkártya pótlása 1500 forintba kerül. A Citibank hírnökszolgálata szeptember 15-étől havi 400 forintos előfizetési díj ellenében vehető igénybe.

Bankok a gyerekekért
Szeptember 17-én jár le a beadásai határideje annak a pályázatnak, amelyet az Aegon Magyarország Általános Biztosító Rt. hirdetett meg „A mi álomjátszóterünk" címmel. A gyerekeket arra kérték, rajzolják le, hogy milyen játékokkal játszanak szívesen, illetve milyen játékokat látnának szívesen az óvodájuk udvarán. A nyertes hat rajzot beküldő óvodás jutalma kerékpár, csoportját meghívják egy játéknapra, az óvoda pedig 1 millió forint értékben új udvari játszószereket kap. Az eredményt 2004. szeptember 27-én hirdetik ki a Színes Mai Lapban.

Tovább bővülő fiókhálózat
Az utóbbi hónapokban szinte minden hétre jut egy új bankfiók nyitása, nem ritka az sem, hogy a hálózat több taggal is bővül. Legutóbb a Raiffeisen Bank adta át új, teljes szolgáltatást nyújtó mohácsi egységét, amelyben egyelőre hat fő dolgozik. A 2004-es év indulásával kezdetét vette a Raiffeisen stratégiájában is fontos szerepet betöltő fokozott ütemű fiókhálózat-fejlesztés, amelynek keretében a tervek szerint 2004–2006 között a meglévő 50 mellett 70 új Raiffeisen-bankfiók nyílik országszerte.

Duplázott az RZB-csoport
A bécsi székhelyű Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) irányította csoport, amelynek a Raiffeisen Bank Magyarország is tagja, 2004 első félévében az előző év hasonló időszakához képest megkétszerezte nyereségét. Az adó és a kisebbségi részesedésből származó nyereség levonása után a konszolidált első félévi eredmény 223,6 millió euró lett, ami 117,3 százalékos éves növekedést jelent. Mérlegfőösszege ugyanakkor már meghaladta a 60 milliárd eurót, piaci pozíciója tovább erősödött Ausztriában és Kelet-Közép-Európában is.

Egyeztetett a PSZÁF és a Mabisz
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) megbeszélést tartott a Magyar Biztosítók Szövetségével (Mabisz). Megállapodtak abban, hogy a jövőben legalább negyedéves rendszerességgel konzultációt rendeznek az aktuálisan felmerülő szakmai kérdésekről. Az első szakmai konzultációk során – a társszervekkel és a többi érdek-képviseleti szervezettel közösen – a preferált témák közé tartoznak majd az ügynöki tevékenységgel és az adatszolgáltatás racionalizálásával kapcsolatos kérdések.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet