A közelmúltban megnyílt egri kirendeltség után a múlt héten ismét új fiókot avatott a Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB). A budafoki kirendeltséggel 33 tagúra bővült a pénzintézet fiókhálózata. Mint azt a pénzintézetnél megtudtuk, a bank a mostani fióknyitás után rövid ideig szünetelteti a saját erős fiókbővítést. Ennek fő indoka az, hogy a soron következő lépés a pénzintézet által közelmúltban privatizációs pályázaton elnyert Konzumbank Rt. 30 fiókból álló hálózatának az MKB hálózatába integrálása. Mint azt Erdei Tamás, az MKB elnök-vezérigazgatója a Konzumbank-szerződés aláírásakor elmondta, az új szerzemény fiókjainak fele van olyan városban, ahol MKB-fiók is található, ezért a bank úgy számol, hogy a Konzumbank-kirendeltségekkel 13 taggal bővül a hálózat.
A Konzumbank-vásárlás soron következő lépése a frissen privatizált pénzintézet december 11-re összehívott rendkívüli közgyűlése lesz, amelyen az MKB vezetői kerülhetnek a bank vezető testületeibe. Ehhez viszont szükség van a megfelelő engedélyekre, így ha azok a közgyűlés időpontjában nem állnak rendelkezésre, a pénzintézeti plénumot december 22-én megismétlik.
Az összevonásra kerülő pénzintézetek esetében jelentős fiókbezárási hullámra lehet számítani a Postabanknál is, hiszen a pénzintézet vevője, az Erste épp az elmúlt hónapokban hajtott végre jelentős fiókhálózat-bővítést. Arra, hogy az ilyen fiókösszevonások nem egyik napról a másikra zajlanak le, jó példa a Kereskedelmi és Hitelbank esete: a pénzintézet évekkel az ABN Amróval történt összevonás után is dolgozik fiókhálózata racionalizálásán. A bank épp tegnap jelentette be, hogy összevonja két nagykanizsai bankfiókját, úgy, hogy az immár egyetlen kanizsai kirendeltség új címre költözik.
