A lakossági betétpiacon a döntően vállalati bankok váltak a piaci folyamatok fő alakítóivá. Kamatemeléseik után a nagy és stabil lakossági betétállománnyal rendelkező bankok (OTP, Postabank) is rákényszerülnek, hogy állományuk védelmében kamataikat hozzáigazítsák a versenytársakéhoz - vélekedett Szép Péter. A Postabank cégvezető igazgatója szerint bankjuk most releváns változást hajtott végre árazásában. A folyószámlákon lekötött betéteknél a pénzintézet két hónapos lekötésre 6,65 százalékról 9,1 százalékra, négy hónapos betéteknél 7,5 százalékról 8,75 százalékra emelte ajánlatát, s változott a Takarékszámla és papíros alapú - döntően a postákon értékesített - betéti termékek kamatszintje is. Szép Péter szerint a magasabb kamatszintet a legtöbb vetélytárstól eltérően már a legkisebb megtakarításokkal rendelkezők is kapják.
A lakossági üzletágvezető elmondta, a Postabank év eleji lakossági betétállománya 221 milliárd forintról 250 milliárdra nőtt, amelyből 70 milliárdnyi a folyószámlán lekötött, 65 milliárdnyi a papíros alapú termékekben fekvő összeg. A növekedéssel a bank piaci részaránya a lakossági betétek tekintetében 5,7 százalékról 6,5 százalékra nőtt.
Az Inter-Európa Bank a korábbi akció meghosszabbítása után november 15-től már nem tartotta életben a két hónapos betétekre meghirdetett 9,25 százalékos akciós kamatát. Nem lenne meglepő, ha rövidesen újabb akcióba kezdenének.
