A mobiltelefon azért nyert viszonylag hamar teret, mert választ adott a helyhez kötött kommunikáció problémájára. Az e-mail más szempontból hozott áttörést, a szöveges üzenetváltás mellett különböző dokumentumok, kép- és hangfájlok továbbítását tette lehetővé a legköltséghatékonyabb módon. A kézi számítógépek fejlődésének köszönhetően a PDA-k ma már alkalmasak telefonbeszélgetések lebonyolítására is, így természetesen két kommunikációs csatorna előnyeinek ötvözésére is van már technika. Sőt, mindehhez ma már elég egy okos vagy akár csak okosabb mobilkészülék is…
A Pannon e-Phone szolgáltatásának igénybevételével mobilon egyszerűen és online módon érhetőek el e-mailek, sőt a naptár is. A megoldás lehetővé teszi a Microsoft Exchange és Lotus Notes levelezőrendszerek vezeték nélküli kapcsolatát kézi számítógéppel, valamint Microsoft vagy Symbian operációs rendszerű mobiltelefonnal.
A e-Phone egyéni felhasználók mellett kis- és középvállalatoknak is ajánlható, az utóbbi esetben ráadásul nincs szükség információbiztonsági csapat vagy it-menedzser közreműködésére, egyszerű telepítés után egy Windows 2000 vagy XP operációs rendszerrel felvértezett asztali számítógép akár 25 felhasználót is kiszolgálhat. Természetesen megfelelő feltételek esetén ennek akár tízszeresét is elbírja…
Miért is jó mindez? Az üzenetek és a naptár adatai automatikusan továbbítódnak a PDA-ra vagy a mobiltelefonra, miközben az e-mail vagy a naptár adataiban a készüléken történő bármely változtatás bárhol és bármikor szinkronizálódik a levelezési szerveren is.
Ez, valamint a Pannon által kínált más e-mail típusú szolgáltatások az egyre gyorsabb adatátvitelnek köszönhetők. A mobil-szélessáv azonban ennél több: a mobilkészüléken már videókat és élő televízióadásokat is meg lehet nézni, de megfelelő sebességgel tudunk zeneszámokat letölteni, sőt mobilinternetezésre vagy videotelefonálásra is lehetőséget nyújt.
