A Debreceni Virágkarnevál több mint egy évszázaddal ezelőtt indult útjára. Az először pénzgyűjtési céllal – egy mentő- és betegszállító autó megvásárlása érdekében – megrendezett virágkocsikorzót sokéves szünet után, 1966-ban hívták újból életre, s azóta nemzetközi hírnevű fesztivállá nőtte ki magát. Az augusztus 15–21. között zajló karneváli hét fénypontja természetesen most is a 20-án tizenhat virágkocsi, több mint húsz hazai és külföldi művészeti csoport, táncosok, zenekarok, mazsorettek és zászlóforgatók részvételével megrendezett felvonulás lesz, amelyet hagyományosan tűzijáték és utcabál zár. Az ötnapos rendezvény a virágok mellett a zene és a tánc jegyében telik, s különböző bemutatók és kiállítások teszik még színesebbé. Így a cívisvárosba látogató közönséget többek között opera-operett gála, az Old Boys, a 100 tagú cigányzenekar, a Back II Black, a Hot Chocolate, valamint az Abrakazabra és Charlie-koncert várja.
Debreceni Virágkarnevál, augusztus 15–21.
