Klasszikus és elegáns formatervezés, kicsi méret, egyszerű használhatóság, mindezt tudja a Nokia üzletimobil-családjának, az Eseriesnek a legújabb tagja, az E50.
A stílusos mobil azoknak készült, akik munkájuk során és szabadidejükben ugyanazt a telefont szeretnék használni. Többek között ezért is telepítettek a készülékre gyárilag üzleti alkalmazásokat, és emiatt megoldották meg azt is, hogy egyszerre két telefonszám is működik egy telefonon belül. Persze ezek mellett nem hiányozhat a „tudáslistáról” az MP3-lejátszó vagy az – opcionálisan választható – 1,3 megapixeles kamera. A korábban bemutatott tagokhoz hasonlóan itt is Symbian operációs rendszert használták, így nem jelent gondot az irodai alkalmazásokkal való kompatibilitás és a teljes körű magán- vagy éppen vállalati elektronikus levelezés. A cégeknek ráadásul ideális a készülék azon tulajdonsága, hogy egyszerűen integrálható a már meglévő üzleti hangkommunikációs infrastruktúrába, például a házi alközpontba. A legalacsonyabb költséget eredményező hívásirányítással így a vállalatok csökkenthetik a távolsági és a nemzetközi hívások miatti kiadásokat, mert ezeket a mobiltelefon-hívásokat a vállalati alközponton keresztül bonyolíthatják le. Ráadásul az egyik legvékonyabb, négysávos Nokia-telefon akkumulátora akár hat órányi beszélgetési időt biztosít.
Divattelefon a csúszkamobil
Új szétcsúsztatható mobillal bővült a Samsung modellpalettája. A cég elsősorban a divatőrülteknek szánja az E900-at, feltehetően ezért próbálta meg a legújabb technológiát és a legtrendibb, mai dizájnt egy készülékbe belesűríteni. A telefon elegáns – és minimalista – külsejét fényes és matt fekete színkombinációjának köszönheti, amit tovább fokoz a gombok kialakítása. A 93 grammos Samsung természetesen EDGE-támogatással is rendelkezik és 2 megapixeles beépített kamerája videofelvételre is alkalmas. Az adatátvitelről a Bluetooth- és az USB-kompatibilitás gondoskodik, így nem lesz probléma a zeneletöltéssel sem – a tárhelynek csak a microSD-kártya kapacitása szab majd határt – , ami csak azért fontos, mert mp3-lejátzsó is van a telefonban. (Egyébként ennek a mobilnak is úgy készültek a vezérlőgombjai, hogy zenemódról könnyedén átválthatunk beszélgetésre.) Érdekesség, hogy ebben telefonban debütál a „Black UI” opció, amely a főmenü alpontjait vastag betűkkel jeleníti meg, ami a böngészés során igazán hasznos lehet.
