A Sony Ericsson igencsak komolyan gondolja. A néhány évvel ezelőtt a két cég összeolvadásából létrejött mobilkészülék-gyártó már eddig is igyekezett valami különlegeset hozzáadni telefonjaihoz, legújabb modelljei azonban még inkább megpróbálnak többet adni a versenytársakéinál. Ez egyelőre számos területen sikerült is neki.
Teljes a család
A Sony-örökség sokat jelent, erre jó példa a Walkman telefonsorozat. A korábbi modellek mellé most újabb három kerül fel a kínálatba, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt. A továbbfejlesztett W810 akár már a 2 GB kapacitású memóriakártyákat is képes kezelni, így a több órányi zene mellett fényképeket, videókat és egyéb tartalmat is könnyedén tárolhatunk vagy éppen tölthetünk le az internetről. Persze itt is a zenéé a főszerep, ez jól látható a kijelző alatti, a lejátszást segítő kezelőgombokon, de a 2 megapixeles, autofókuszos kamera és a teljes körű e-mail-kezelés sem jön rosszul.
Új irányt képvisel a W300: ez egyrészt szétnyitható kialakítást kapott, másrészt viszont árfekvésével a szélesebb vásárlói réteget célozza meg. Ennek ellenére viszonylag kevés kompromisszumot kell kötni, ilyen például, hogy a kamera csak VGA felbontású és az, hogy legfeljebb csak 1 GB-os kártyákkal birkózik csak meg. Maradt viszont az EDGE és a Bluetooth, az e-mailezés lehetősége, sőt van rádió is.
A csúcsmodell egyértelműen a W950 akár 4 GB tárhellyel és az érintőképernyőjével, ráadásul a 3G-s hálózatokon is elboldogul. A kifejezetten stílusos telefon hatalmas képernyője így nemcsak a navigációt segíti a zenei stílusok, lejátszási listák, különböző zeneszámok és albumok között, de a széles sávhoz való gyors hozzáférést is biztosít. A Symbian operációs rendszernek köszönhetően ráadásul a legkülönfélébb alkalmazásokat tölthetjük le rá és képes kezelni dokumentumainkat is.
A Walkman család más készülékeihez hasonlóan bejövő hívás esetén a zene automatikusan ezeknél is leáll, és a hívás végén ismét megszólal. Sőt, a telefonok csak „zenei” üzemmódban is használhatóak, így mondjuk repülőgépen sem kell lemondanunk kedvenceinkről.
Üzletben is otthon
A Walkman család csúcsmodelljével mutat komoly hasonlóságot a legújabb üzleti telefon, az M600. Kicsi, kompakt és stílusos, nincs benne kamera, de már harmadik generációs készülék. Az érintőképernyőnek köszönhetően kézírás-felismeréssel is rendelkezik, de ami igazi újdonság az JogDial kezelés a több funkciós billentyűzetkiosztás. Az utóbbinak köszönhetően némi gyakorlás után kifejezetten könnyen működik a szövegbevitel. A kijelzőn könnyen szerkeszthetőek az e-mailek, vagy éppen az irodai dokumentumok (MS PowerPoint, Word és Excel, vagy az Adobe PDF). Az M600 kis méretét meghazudtoló, 80 MB-os beépített memóriával rendelkezik, akinek ez nem lenne elé, hiszen a Symbian rendszerére számos alkalmazás tölthető le, annak az 1 GB-os memóriakártya ajánlható.
Persze nem szabad elfeledkezni a Sony Ericsson másik üzleti telefonjáról, a még tavaly bejelentett P990-ről sem. A kialakítás mellett komoly különbség, hogy ez már Wi-Fi képes és egy 2 megapixeles kamera is tartozéka.
Újabb márkanév, a Cyber-shot
A zene mellett a Sony a képalkotásban is elvitathatatlan érdemeket szerzett. Hasonló babérokra tör a Sony Ericsson is. A korábbi két megapixeles mobiltelefonjuk is kimagasló képminőséget képviselt az autófókuszos megoldásnak köszönhetően, ezt sikerült még új szolgáltatásokkal és némi felbontásnövekedéssel megfejelni. Az EDGE- és 3G-s változatokban, K790/K800 jelzéssel kapható mobilkészülék klasszikus Sony Ericsson-külsőt kapott, amit leginkább a nagyméretű képernyő, könnyen kezelhető, felhasználóbarát billentyűzet, valamint a vékony és stílusos, kétoldalas kialakítás mutat.
A lényeg persze itt a fényképezésen van: a felbontás itt már 3,2 megapixeles, természetesen van autófókusz, xenon vaku és beépített vörösszemhatás-csökkentés. Újdonság a képstabilizátor funkció is, amely a képeket és a videofelvételeket elhomályosítható kézremegést is segít korrigálni, valamint a PictBridge. a közvetlen, számítógép nélküli nyomtatás is. Tényleg, mint a digitális fényképezőgépekben.
Ami viszont ott nincs, itt viszont van az az igen hasznos BestPic alkalmazás. Ennek segítségével valóban a kívánt pillanat örökíthető meg. Az exponálógomb lenyomásával kilenc kép jön létre időrendben: négy kép az „igazi” kép rögzítése előtt és négy utána. Mind a kilenc kép ikonformátumban jelenik meg a kijelzőn, ezek között görgetve kiválasztható és elmenthető a legjobban sikerült felvétel.
