A hazai báli szezon legrangosabb rendezvénye a budapesti Operabál, amely nem csak itthon számít a legelegánsabb társasági eseménynek, de külföldről is számos vendég érkezik. Az idei, az újkori Operabálok történetének immár tizenegyedik alkalommal megrendezésre kerülő eseménye némileg rendhagyóra sikeredett. A díszvendég eredetileg Alain Delon lett volna, de a művész váratlan betegsége miatt néhány nappal az esemény előtt kénytelen volt lemondani e posztról, helyette végül Ornella Mutti színésznő látta el a feladatot. Mutti számára egyébként ez a szerep sem volt ismeretlen, hiszen tíz évvel ezelőtt, a 62 év szünet után megtartott Operabált szintén ő nyitotta meg, így most is örömmel vállalta el a szerepet.
Ezt leszámítva az előzetes menetrend szerint zajlott le minden, 40 pár táncos idén is Lehár Arany és ezüst keringőjével nyitotta meg a bált. A zenei választék egyébként most is elsőrangú volt: Beethoven Örömódája és a magyar Himnusz után a Táncművészeti Főiskola palotása következett, amely mindig óriási tapsot arat. Ezután következett a Toscából a Levélária, Marius Vlad előadásában, a Traviatából Violetta áriája Dávid Krisztinától, majd a Turandot-ból Kalaf áriája a két énekes tolmácsolásában. A zenét akárcsak tavaly most is a bécsi Johann Strauss zenekar és az Operaház nagyzenekara biztosította, ezt a szerepet éjfél után a Bergendy- és az Ungár-zenekarok vették át, így a keringők és polkák után a modernebb tánczenék is terítékre kerültek, de volt dzsesszzenekar is a Babos Band személyében.
A gasztronómiai élvezetekre szintén nem lehetett panasz, a menüsorról most is a Gundel étterem szakácsai gondoskodtak, míg az italokat a Zwack ház biztosította.
