Sokan napi több órás folyamatos ülőmunkát végeznek, ami megterheli a gerincet, mozgással azonban ezen is lehet segíteni, nem beszélve arról, hogy rendszeres sportolással megelőzhető az elhízás (vagy megszabadulhatunk a már felszedett többletsúlytól) és mindez a keringési rendszernek is jót tesz.
Hogy miért pont fitneszterembe érdemes járni? Mert itt egész évben többfajta sportolási lehetőség közül választhat a vendég, és nemcsak a nők, a férfiak is megtalálhatják a nekik rokonszenves edzésfajtát. Lehet szervezett óra keretében, edző segítségével eltölteni a szabadidőt, de akár önállóan, saját tempóban és időbeosztás szerint is – mondta Solymári Gabriella, az Astoria Fitness Center aerobic-edzője. A fitnesz szóról az emberek többségének az aerobicórák jutnak eszébe, pedig amellett gyakran konditeremmel, kardio-gépekkel, szaunával, masszázzsal és szoláriummal is szolgálnak a fitnesztermek. Az Astoria Fitness Centerben mindez elérhető.
Az aerobic többnyire a fiatalabbak (főleg a diákok) között népszerű, azonban nem ritka, hogy egy-két „megszállott” idősebb vendég is rendszeresen eljár tornázni ezekre az órákra, akár még a stepórákra is. Ők – egyebek között – választhatnak a step, step-dance, alakformáló, zsírégető, erősítő és a bokszórák közül.
Míg az aerobicórákat természetesen a nők részesítik előnyben, addig mindkét nem körében nagyon népszerűek a kardio-gépek, így a lépcsőző, futószalag, evező és kerékpár, amelyek nemcsak a „megtett” távolságot, az időt, átlagos kalóriát mérnek, de a derékra felcsatolt kardio-öv segítségével adott terhelés mellett a pulzus is tesztelhető. A gépek konkrét programokat tudnak lefuttatni, amikor is maguktól változtatják, hogy mekkora legyen a terhelés, az időtartamot pedig a vendég tetszés szerint beállíthatja. Vannak 6, 12 perces, de akár félórás programok is. A terhelést legjobb vegyesen összeállítani, például a futószalagon lehet futni, gyalogolni, emelkedőre le és fel, az ideális mindezek kombinációja.
Természetesen konditerem is található az Astoria Fitness Centerben, súlyzókkal és gépekkel, valamint ha igény van rá, edzői felügyelettel, egyéni edzéstervvel. A tapasztalat azt mutatja, hogy a férfiak a konditermet inkább egyénileg, edzői segítség nélkül használják. Ellentétben a nőkkel, akik szeretnek itt is edzői segítséget igénybe venni. A férfiak inkább a saját tempójukban edzenek, és a saját maguk által kiválasztott izomcsoportokat fejlesztik. Télen természetesen többen eljárnak a fitneszterembe, mivel nyáron rengeteg más mozgáslehetőség is adódik, nem beszélve a strandolásról a vízpart mellett. Az Astroria Fitness Centerbe – mivel a város közepén, több egyetemhez is nagyon közel helyezkedik el – sok diák, közöttük is sok vidéki és külföldi diák jár. Ők nemcsak hétköznap esténként, de lyukas óráikon is eltátogatnak a fitneszterembe.
A tapasztalat az, hogy minimum másfél-két órát töltenek itt az emberek, kivéve, ha munka előtt vagy ebédidőben „néznek be” és utána sietnek dolgozni, de ekkor is legalább egy órányi mozgást megengednek maguknak. Este egészen más a helyzet, az aerobicórák vagy másfajta edzések után sokan még lemennek a konditerembe, a kardio-gépeket használják vagy éppen szaunáznak, masszázst kérnek, így akár 2-3 órát is eltöltenek az Astoriában. Aki heti három alkalmat is be tud szorítani az életébe, annak látványosan változhat az alakja, és hamar észreveszi, hogy mennyit javult az állóképessége. Ám heti két alkalom már ideálisnak mondható – mondta Solymár Gabriella. Viszont egészségesebb hetente többször kevesebb időt sporttal tölteni, mint egyszeri alkalmakkal meg-, sőt túlterhelni a szervezetet.
Akár napi jegyet, akár bérletet vásárol a vendég (az utóbbi természetesen összességében kedvezőbb áron kapható), nem kell elhagynia a fitnesztermet egy óra múlva, azok egész napokra érvényesek, nyitástól akár zárásig is az Astoria Fitnesben tartózkodhatnak a vendégek. A napi jegy mellett 4, 8, 12 alkalomra (nem órára!) szóló, minden nap használható havi, vagy délelőttökre (csúcsidőn kívül, délután 4 óráig) érvényes havi bérlet is váltható. És akár jeggyel, akár bérlettel rendelkezünk, ebben az aerobic órák mellett benne van a konditerem, a kardio-gépek és a szauna használata is.
Solymári Gabriella véleménye szerint, ha valaki először néz le egy fitneszterembe, érdemes vele végigpróbáltatni azokat az órákat, edzésfajtákat, amelyek neki tetszenek, nem szerencsés ráerőltetni a neki előnyös, azonban esetleg számára egyáltalán nem rokonszenves edzéstervet, programot. Mivel mindenkinek más a stílusa, a vendégek maguktól is megtalálják végül, hogy mi az, ami igazán „bejön” nekik, amit szívesen csinálnak.
