BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezércsere a Legrand élén

2004. május 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Péntek óta Károlyi László, a Legrand Rt. eddigi ipari igazgatója irányítja a villamossági rendszerek és informatikai hálózatok gyártásával foglalkozó társaságot. A korábbi vezérigazgató, Horváth István azért távozik a Legrandtól, mert a vezetés módszereiről és metodikájáról eltért a véleménye a francia anyavállalatétól. Horváth 31 évet dolgozott a társaságnál, már 14 éve irányítójaként, míg Károlyi 11 éve tölt be különböző vezető tisztségeket a cégnél. A villamosmérnöki oklevéllel és francia–magyar kettős diplomával rendelkező okleveles közgazdászt a privatizáció idején már a francia tulajdonos alkalmazta a szentesi gyárban. Károlyitól azt várja az anyavállalat, hogy előmozdítja majd a több mint ötszáz dolgozót foglalkoztató, az idén 9 milliárd forintot meghaladó árbevétellel számoló magyar Legrand ipari és kereskedelmi fejlődését.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet