Terták Ádám, az év menedzsere és Bajnai Gordon, az év fiatal menedzsere egyaránt a csapatjátékban hisz, véleményük szerint a munkatársak kiválasztásán múlik minden, ők ellensúlyozhatják a vezetők gyengébb tulajdonságait. A Menedzserek Országos Szövetségének klubjában meséltek karrierjük titkairól. Ritka az univerzális menedzser: van, aki a válságkezeléshez és van, aki a stratégiai kérdésekhez ért. - Büszke vagyok arra, amikor nálam tehetségesebb szakemberre lelek és motiválhatom - mondta Terták, az Ernst&Young Kft. volt elnöke.
A nélkülözhetetlen tulajdonságok közé sorolták a problémamegoldó készséget is. Nem elég feltenni a kérdéseket, ha valami hibás, meg kell fogalmazni azt is, hogy hogyan működne jól, így kerülhetünk közelebb a megoldáshoz - véli Bajnai, a Wallis Rt. vezérigazgatója. Az információk megszerzése és elemzése után az elvárható legnagyobb gondossággal kell döntéseket hozni.
Véleményük szerint az elhatározások nem csak adatok alapján születnek meg, sokszor az élettapasztalat és/vagy az intuíció is sokat segít. Fontos a kimondás képessége, nem lehet sokáig lamentálni, mivel nincs siker kockázat nélkül - tette hozzá Terták.
Amikor a legsikeresebb menedzserek munkatársat keresnek, nem feltétlenül a legjobb referenciákkal rendelkezőket választják. A pálya tele van kudarccal, naponta megéljük, hogy rossz döntéseket hozunk, sokszor ezek megélése erősít meg; jobb kísérőlevél az, ha valaki egy válságban lévő szervezetben bizonyított - mondja Bajnai, aki legnagyobb kudarcának a Hajdú-Bét Rt.-ért való négyéves, sikertelen küzdelmet tartja.
Az én jelszavam: próbálj meg ember maradni! Tapasztalataim szerint ugyanis akik túl nagy lépést tesznek előre, sajnos gyakran elfelejtik, hogy honnan is jöttek: én a mai napig előre köszönök a takarítónőnek - mondta Terták.
