A Diák Menedzsment Bajnokság színhelye egy virtuális piac, ahol a résztvevők egy vállalat - tavaly egy sörgyár - irányítóiként felső vezetői döntéseket hoznak a termelésről, a humánerőforrás-gazdálkodásról és a marketingről. A közgazdászhallgatók körében nagy népszerűségnek örvendő verseny teljes költségvetése 4 millió forint, fő támogatója az Oktatási Minisztérium és a Masterfoods. Az idén nyolcadik alkalommal sorra kerülő interaktív játékon az előző évben 400 csapat, azaz 1200 hallgató indult. A többfordulós játék során a résztvevők számszerű, illetve logikai döntéseit az EcoSim Kft. által kifejlesztett szimulációs program értékeli, majd kialakítja a piac változásait. Az egyes piacokon versenyző csapatok reagálnak a módosult helyzetre, a cél, hogy „az év végére” minél nagyobb nyereséget érjenek el. A legjobb csapatok értékes tárgy- és pénznyereményeket kapnak.
