BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megépült az első minősített passzív ház

2009. február 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy héten belül két passzívház-konferenciát is rendeztek szakmai szervezetek, ami arra engedne következtetni, hogy rohamosan terjed az energiatudatosság, ez azonban sajnos nincs így, hiszen még csak most készült el az első magyar minősített passzív ház. A szadai családi ház négyzetméterét 230 ezer forintból hozták ki, bizonyítékául annak, hogy az energiahatékonyság nem feltétlenül kerül többe, mint az energiapazarló építészet. Több európai országban akár egy évtizeden belül szabvánnyá válhat a passzív ház építése, magyarországi elterjedésére azonban még egy darabig várni kell. Felmérések szerint az építészszakma nagyobb hányada nem érzi magát felkészültnek a feladat megoldására, bár a kutatók szerint vészhelyzet van, így a tervezőknek lépést kell tartaniuk a klímaváltozással.
A szakértők abban bíznak, hogy nyolc-tíz éves átmeneti időszak után 2020-ra Magyarországon is a passzív ház válik szabvánnyá az építészetben.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet