BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredménytelenül zárult a győri kórháztender

2011. február 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új közbeszerzési eljárást ír ki a győri Petz Aladár Megyei Kórház 8,3 milliárd forint értékű kivitelezési munkáinak elvégzésére a tulajdonos Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat, miután az előző eljárást eredménytelennek nyilvánította. A felhívásra a megadott határidőig három konzorcium tett ajánlatot. A ZÁÉV-Hérosz mellett a Porr-Arcadom páros és az S+K 2011 Konzorcium (a Strabag és a Közgép közösen). Az első két páros ajánlatát érvénytelennek minősítették, míg az utóbbi konzorcium túl drágán vállalta volna a munkát. Az összesen 11,3 milliárd forint értékű fejlesztés keretében többek között egy H alakú, hatszintes, több mint 26 ezer négyzetméteres kórházi szárny készül, tetején helikopterleszállóval. A beruházással lehetőség nyílik egy új sürgősségi centrum és egy onkológiai központ kialakítására is. A rekonstrukciónak 2012 végére kellett volna elkészülnie, de a munkák megkezdésének csúszása miatt várhatóan módosítják a befejezési határidőt.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet